za osmake

Published: Monday, 02 March 2015

Обавештавамо вас да је портал izaberisrednju.rs у функцији и да је доступан на адреси www.izaberisrednju.rs где се можете  информисати о свим средњим школама које вас буду интересовале.

Поштована/поштовани,
као што се упознати, у току је пријављивање ученика за полагање пријемних испита за упис у средње школе и образовне профиле за које је неопходан услов да кандидат положи одговарајући пријемни испит.
Пријава се врши електронским путем преко портала Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) од 12-15.04.2021. године.
Пријава се врши и непосредно у средњој школи која спроводи пријемни испит подношењем пријаве у четвртак и петак 15. и 16.04.2021. године од 9-16 часова.
Пријава у средњој школи се подноси искључиво на обрасцу који достављамо у прилогу овог мејла, који може и да се одштампа са линка https://mojasrednjaskola.gov.rs/Cir/Prijemni-Ispiti/Informator
Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.
Молимо руководиоце школских управа и председнике окружних комисија проследе мејл свим основним школама и средњим школама које спроводе пријемни испит на подручју за које су надлежни.
Директоре основних школа подсећамо да обавесте ученике осмог разреда који желе да конкуришу за упис у неку од средњих школа или образовних профила за упис у које је неопходан положен одговарајући пријемни испит, да изврше пријаву у наведеним роковима преко портала или непосредно у средњој школи.
Накнадни рокови за пријављивање за полагање пријемних испита нису предвиђени.
Директоре средњих школа које спроводе пријемни испит подсећамо да пријаве могу да се поднесу искључиво на наведеном обрасцу, да поступају у роковима и према упутствима које добијају од информатичког координатора за пријемни испит и упис ученика који је задужен за њихову школу, коме могу да се обрате и за техничку подршку у обављању активности.

Списак средњих школа:

FORMULE IZ MATEMATIKE

sajt namenjen upisu u srednje škole ( broj poena, lista želja...)

Takođe, na ovom sajtu se mogu videti svi podaci za prošlu godinu, uključujući i prošlogodišnji potreban minimalan broj bodova.

Na sajtu su prikazana i ovogodišnja slobodna mesta po obrazovnim profilima za 1. razred u srednjim školama po Konkursu.

Učenici, roditelji i svi ostali, na ovom sajtu mogu da provere sve unete podatke, u skladu sa Zakonom o zaštiti ličnih podataka, koji su važni za rangiranje i buduću raspodelu učenika, počev od unetih ocena, preko bodova iz osnovne škole (uključujući i obračun po afirmativnim merama) i sa završnog ispita, do bodova sa takmičenja i dodatnih bodova sa prijemnih ispita, uključujući i podatke o svim obrazovnim profilima za specijalizovana odeljenja za koje je učenik stekao pravo da konkuriše.

Preporučujemo
da svaki učenik
(njegov roditelj i odeljenjski starešina)
dobro pregleda i proveri