Пројекат „2000 дигиталних учионица”

Published: Tuesday, 18 September 2018

И наставници разредне и предметне наставе ОШ “8.СЕПТЕМБАР” из Пирота, I и V разреда у школској 2018/19. години – су учесници пилот - пројекта „2000 дигиталних учионица”,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је oбезбедило за 5 колегиница и колега учесника пилот пројекта: 5 лап топа, 5 пројектора и звучнике, наставне садржаје кроз дигитални уџбеник/дигиталну учионицу и дигиталне образовне садржаје.

Опрема се већ примењује у настави

„Очистимо свет!“

Published: Sunday, 16 September 2018

Ученици ОШ „8.септембар“ су данас 15.09.2018.год. са својим одељењским старешинама кренули из ОШ "8.септембар"  у 11 часова   у костимима израђених  од рециклираног материјала са еколошким порукама, дуж кеја и стигли до центра града  преносећи снажну поруку грађанима да чувају животну средину и да се прикључе обележавању Светског дана „Очистимо свет!“

Read more: „Очистимо свет!“

„Очистимо свет“

Published: Thursday, 13 September 2018

Ученици ОШ „8.септембар“ су се прикључили обележавању Светског дана „Очистимо свет“ са својим одељењским старешинама. То је једна од највећих еколошких кампања која ставља акценат на правилну и одговорну рециклажу и како живети са мање пластике и отпада. Наша школа дуги низ година спроводи акције прикупљања пластичних флаша и чепова и реализује многе еколошке активности.

У суботу 15.09.2018.год. кренуће из школе у 11 часова ученици  у костимима израђених  од рециклираног материјала са еколошким порукама које су сами нацртали и написали. Прошетаће градом  свечани дефиле, преносећи снажну поруку грађанима да чувају животну средину како би им дуже трајала!

Програм прославе Дана школе

Published: Tuesday, 04 September 2018

Приредба „ Ех, што ова реформа није торта !“ биће одржана у сали Дома културе у четвртак 06.09.2018.год. у 12h за ученике II, VI ,VII разреда

У четвртак 06.09.2018.год. од 10-12h за ученике старијих разреда биће организована спортска такмичења, за  V и VI разред - ученици ће се такмичити између одељења у фудбалу VII разред у одбојци, VIII разред у кошарци.

У петак 07.09.2018.год. у 11h у наставничкој канцеларији биће организовано свечано уручивање награда за рађене ликовне и литерарне темате поводом Дана школе

У петак 07.09.2018.год. у 12h биће одржана приредба за ученике IV и  VIII разреда

Свечана академија и приредба за наставнике и ученике III и V разреда биће одржана у сали Дома културе у петак 07.09.2018.год. у 19h.

ЗА ПРВАКЕ И ПЕТАКЕ

Published: Wednesday, 29 August 2018

Поштовани,

Свечани пријем и представа за ученике првог разреда биће одржана у понедељак 3. септембра у 12 часова на отвореној  позорници у школском дворишту.
Прозивка ученика петог разреда и њихово распоређивање по одељењима биће у понедељак 3. септембра у 13 часова, такође у школском дворишту, испред улаза за старије разреде.
Свим ученицима школе желимо срећан почетак нове школске године!