Прослава Дана Светог Саве

Published: Wednesday, 29 January 2020

И ове године, као и претходних, у нашој школи организоване су многобројне активности поводом прославе Дана Светог Саве. Прослава Савиндана је започета одласком у

Пазарску цркву. Ученици четвртог разреда су са  вероучитељицама Сањом Ставрић и  Милицом Крстић присуствовали  литургији  и  учествовали у светосавском рециталу. За ученике млађих разреда сечење славског колача било је организовано у трпезарији школе у 10 сати за II и IV разред и у 10:30 за I и III разред. Директорка је најуспешнијим на литерарном и ликовном конкурсу уручила награде у 11 сати у наставничкој канцеларији. За ученике старијих разреда орзанизовано је дружење са одељењским старешинама, а шестаци су од 13 сати представили значај, дела и рад Светог Саве кроз многобројне предмете у оквиру пројектне наставе. Од 14 сати у оквиру Вршњачког тима организоване су спортске актвности између ученика и наставника. На овај начин су се ученици, родитељи, наставници и сви запослени приближили Светом Сави и подсетили да је он свакодневно ту уз нас. Наши корени, наш пут православља, креће се од Светог Саве, првог просветитеља и њему су врата свих школа широм отворена.