,,Упознај мој град и његову околину“

Published: Wednesday, 17 October 2018

Пројекат ,,Упознај мој град и његову околину

Учествовали смо у пројекту ,,Упознај мој град и његову околину“, 12-14.10.2018.
Руководилац пројекта је учитељ Ненад Накић, у ОШ ,,13. октобар''  у Ћуприји.
Остали учесници су деца и родитељи домаћини, код којих су деца гости била смештена,
колеге из његове школе, сарадници и донатори.
Деца и наставници гости, учесници пројекта, дошли су из следећих крајева:

Пирот, Чачак, Нови Пазар, Суботица, Мачкат, Косовска Каменица, Ниш, Стрелац,
Мајданпек, Краљевo, Куманово, Параћин, Белегиш, Рековац, Београд и Лепосавић.

Реализоване су следеће активности:

Радионице којима је свака школа представила свој град
Обилазак Школе за музичке таленте у Ћуприји

Обилазак Mузеја ,,Хореум Марги“ и упознавање са историјатом града и околине

Обилазак расадника кактуса у Ћуприји

Присуствовање приредби поводом Дана  школе домаћина под називом ,,У срцу ми Србија

Обилазак ОШ ,,Радоје Домановић“ у Параћину

Обилазак манастира у селу Лешје

Обилазак изворишта реке Грзе

Обилазак ЗОО парка у Јагодини

Обилазак Етно куће у селу Јовац

А они најважнији догађаји су они којих нема на овом списку, а који представљају један од најважнијих циљева овог пројекта учитеља Ненада, а то су:
дружење, дечији осмех од јутра до мрака, шале и анегдоте,
гостопримљивост и невероватна енергија родитеља ученика домаћина и осталих који су нас љубазно дочекали и испратили где год да смо отишли,
дељење ужине и воћа, ручак на трави, у учионици или на клупи,
размена поклона из различитих крајева Србије, Косова и Македоније, размена идеја и бројева телефона,
фудбал, трчање, рецитовање, аплаузи, загрљаји, пољупци
и једна феноменална песма која је настала сасвим случајнo.
Постепено је добијала речи и мелодију у собама, у аутобусима, у ресторану, на улици, у Етно кући...
Песму смо научили сви, и отпевали је пред полазак.
Њен назив је ,,Упознај мој град“, чућете је већ, јер постоје неки велики планови у вези са њом.

Упознали смо учитељицу која ће ускоро реализовати час са песником у возу, учитељице и учитеља који певају, компонују и пишу песме са децом и за децу, једну мајку која има четворо деце, а примила је два ученика код себе, наставника који има своје мало језеро и Eко кутак где долазе ученици, једну мајку која је угостила ученика са посебним потребама и свуда ишла са нама, а и сама има такво дете, наставнике који раде са ученицима у ђачкој задрузи, једног тату који нам је поклонио руже пред полазак, учитељице које са својим ученицима кувају, праве сапун, вежбају у теретани и организују истраживачке кампове.
Упознали смо људе који инспиришу и мотивишу.

ХВАЛА УЧИТЕЉУ НЕНАДУ,  ХВАЛА СВИМА!

Представили смо наш Пирот као град чија су врата отворена за свакога, град несебичних домаћина,
укусних специјалитета, богатог историјског и културног наслеђа, град спортиста и успешних ученика,
град који ће још више да заблиста у времену које долази!

Ученици 3. разреда: Тадија Ћирић, Јана Петровић, Огњен Мијалковић и Ангелина Росић
и њихова наставница енглеског језика, Ивана Бојкић