Дан Европских језика

Published: Friday, 28 September 2018

У нашој школи је данас 26.09.2018. са почетком у 12 часова одржана радионица поводом Дана Европских језика. Радионицу су отвориле ученице 8.разреда свирајући и певајући пригодне мелодије. Након њих су ученици првог и трећег разреда бројали од 1 до 10 на неколико Европских језика, држећи заставе тих земаља, а свој наступ су завршили песмицом на енглеском Ten little fingers. Уследиле су презентације ученица 6.и 7. разреда, на којима су представиле Француску и Велику Британију и њихову културу. Затим су се сви ученици окупили по групама у којима су радили постере везане за земље Европе.

Постери су истакнути у

холу школе на доњем спрату. Радионици коју су припремиле наставнице страних језика, присуствовали су и учитељи као и још неки наставници. Све је протекло у позитивној атмосфери чему је допринела и музика на језицима Европских земаља док су ученици правили постере.

Dan evropskih jezika