Prijem prvaka

Published: Tuesday, 25 September 2018

У нашој школи, као и претходних година, одржана је свечана приредба поводом пријема и поласка у школу ученика првог разреда.

На почетку програма су директорка школе Олгица Најдановић и градоначелник мр Владан Васић поздравили ђаке и родитеље.

Директорка је уз прелепе стихове Душана Радовића :
„Свако дете има крила, само треба да се сети,
где му расту сакривена и одмах ће да полети“,
поручила родитељима да

запослени брину о сваком детету, да ће се трудити да сваком детету „пронађу крила“и да ће свако „полетети“на свој начин.

Првацима су пожелели добродошлицу и много успеха у школи њихови другари, па је уследио рецитал праћен игром и песмом под називом „Ми смо ђаци весељаци“. Овај весели програм припремили су ученици четвртог разреда са својим учитељицама.Од стране присутних награђени су громким аплаузом и задовољним осмесима.

После прозивке учитељице су позвале своје ученике да у пратњи својих старијих другара закораче у свет знања. Сви присутни су се потрудили да им први сусрет са школом остане у најлепшем сећању, а градоначелник им је поручио да је од колевке па до гроба, најлепше ђачко доба.