најбољи ликовни и литерарни радови

Published: Monday, 23 April 2018

ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ ПИРОТ  И

ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ СРБИЈЕ „  ДР МИЛАН ЈОВАНОВИЋ –БАТУТ“

УЗ   ПОДРШКУ МИНИСТАРСТВА ЗДРАВЉА СРБИЈЕ

Расписали су септембра/октобра 2017г .конкурс за избор најбољих ликовних и литерарних радова на теме :

1. ПОДРЖИМО ДОЈЕЊЕ

Конкурс је био део кампање Светске недеље дојења и Националне недеље дојења. Циљ конкурса је био да подстакне здравствено васпитни рад у предшколским установама и основним школама на тему подршке дојењу као најоптималнијем начину исхране новорођенчади и одојчади. Радови су прослеђени Институту за јавно здравље Србије, а републичка комисија је доделила дипломе најбољима:

I  место -  Сара Миљковић  IV разред, О.Ш „8 септембар“, Пирот

1. ХРАНИ СЕ ПРАВИЛНО И БУДИ ЗДРАВ

Конкурс је у оквиру кампање Октобар месец правилне исхране и имао за циљ да подстакне здравствено васпитни рад на тему правилне исхране .Завод за јавно здравље Пирот је на локалном нивоу обележио поменуту манифестацију на пригодан начин и уз подршку медија: организована је изложба дечјих радова,а нојбољи  ликовни и литерарни радови су били награђени на локалном нивоу. Комисија Института за јавно здравље Србије је од прослеђених ликовних радова, на републичом нивоу, доделила дипломе најбољим ученицима:

I  место- Сара Миљковић  IV5 разред,О.Ш „8 септембар“, Пирот

II  место-  Анђела Михов IV5 разред,О.Ш „8 септембар“, Пирот