Посетa школи ,,Добринка Богдановић" у Стрелцу

Published: Saturday, 24 March 2018

У четвртак, 22. 3. 2018. године, реализовали смо  хуманитарну акцију,
посету школи ,,Добринка Богдановић", у Стрелцу, поред Бабушнице.
Ово је осмогодишња школа коју похађају ученици из пиротског округа из социјално угрожених породица.
Школа пружа овој деци интернатски смештај и представља њихов други дом.
Посету смо  реализовали у сарадњи са

Црвеним крстом и издавачким кућама ,,Кlеtt" и ,,Novi Logos", којe су се радо прикључиле акцији.
У посету су ишли шофер и волонтер Црвеног крста, две наставнице и још пет ученика шестог разреда наше школе.
Деци смо однели гардеробу и школски прибор који су прикупили волонтери Црвеног крста и ученици наше школе, а од издавачке куће ,,Кlеtt" и ,,Novi Logos" свако дете из дома добило је ранац са школским прибором.
Присуствовали смо једном часу са ученицима млађих разреда, ужинали заједно са децом, дружили смо се, месили младенчиће и наравно, пробали их.
Сви ученици и један наставник отпевали су нам песму о свом селу и својој школи коју су сами осмислили.
Наставници, директорка, куварица и остали запослени у школи били су изузетно љубазни и јасно нам је било да функционишу као једна велика породица.
Ово је за нас вредно и позитивно искуство и радујемо се поновном сусрету.

Наставнице Ивана Бојкић и Валентина Алексић, Ања Алексов VI1, Лука Голубовић VI1, Живан Цолић VI4, Мила Антић VI5 и Софија Ристић VI5

Poseta Strelcu