Poseta crvenom krstu

Published: Sunday, 21 January 2018
  1. јануара 2018. године ученици шестог разреда (VI1,VI4 и VI5) су са својим наставницама Валентином Алексић и Иваном Бојкић посетили хуманитарну установу Црвени крст и дужили се са волонтерима. На путу од школе до Црвеног крста грађанима Пирота поделили су поруке у вези са добротом.

Волонтерке су

нам објасниле шта је то Црвени крст, чиме се све бави, како је настао, колико је стар, а затим смо цртали наше грбове који нас описују и који су својствени само нама. Црвени крст је организација која се бави помагањем материјално-угроженим породицама. Постоји легенда да је 1859. године за време рата у месту Солферини, на северу Италије,  један трговац, Анри  Динан, помогао рањеницима даноноћно, а затим је својим крвавим рукама нацртао крст на белом зиду, што представља симбол ове организације. Црвени крст је основан 1878. године, а оваква установа постоји у свим градовима. Црвени крст у Пироту налази се у Јеврејској улици,  број 2.

Научили смо шта значи бити хуман и помоћи другоме у невољи и жељно ишчекујемо ново дружење. Постаните волонтер Црвеног крста и помозите другим људима!

Poseta crvenom krstu