Читалачки клуб

Published: Friday, 12 January 2018

26.12.1017.у библиотеци школе  одржан је састанак чланова Читалачког клуба који води наставница Марија Мадић Илић. Чланови клуба су ученици V и VII разреда који ће

у оквиру наредних 6 радионица на неформалан начин дискутовати о награђеним књигама Издавачке куће "Кlett" , а затим изабрати најбољу.

У опуштеној атмосфери разговарало се о читању, емоцијама изазваним књигама, значају читања, богаћењу знања и подстицању маште. Ученици су наводили своје омиљене наслове и писце, жанрове. Показали су велику жељу да се што пре састану како би дискутовали о награђеној књизи " Ја, Алексија" Бранке Трифуновић. Наставница је упутила ученике на вођење Дневника прочитаних књига и коришћење Речника српског језика. Упознала их је са планом рада Читалачког клуба, а наредна радионица заказана је за јануар 2018.када ће изнети своје утиске о књизи "Ја, Алексија".

Марија Мадић Илић

citalacki klub