Šekspir-radionica

Published: Friday, 13 May 2016

Поводом 400 година од смрти великана енглеске књижевности Вилијама Шекспира у нашој школи је одржана кратка презентација о Енглеској за време владавине

краљице Елизабете I и о животу и раду Вилијама Шекспира, а затим и кратка радионица на исту тему са ученицима трећег разреда у организацији наставнице енглеског језика Сање Петровић, а уз асистенцију наставница енглеског језика Милене Радивојевић и Сташе Пешић Миланов. Ученици 3.разреда су кроз низ радионица и забавних активности дали допринос обележавању овог јубилеја. Имали су задатке да нацртају у неколико потеза портрет Шекспира, да направе мини књиге са чувеним изразима и изрекама овог енглеског писца на енглеском језику. Ту су била и квиз питања, осмосмерке са називима његових дела, а једна група ученика цртала је костиме елизабетанског доба. Задње две групе су имале задатке да направе рам са сликом чувеног Глоб театра и картоне са Шекспировим сентенцама за обележавање страна књига. Ученици седмог разреда су употпунили овај догађај својим наступом у костимима из Шекспировог доба када су  на оригиналном енглеском језику изрецитовали два најчувенија Шеспирова сонета, док су ученици петог, такође костимирани, извели чувени дијалог на балкону из трагедије Ромео и Јулија.

sekspir