Sajam nauke

Published: Wednesday, 10 December 2014

Фестивал науке

Фестивал науке се одржава сваке године од 2007. у Београду. Ове године одржан је од 4. до 7. децембра. Међу многобројним посетиоцима били су и ученици 7. и 8. разреда основних школа из Пирота.

Фестивал науке је имао за циљ да на занимљив начин кроз огледе и радионице приближи посетиоцима научна сазнања из биологије, физике, хемије , медицине и других наука.На штандовима се могло видети

мноштво занимљивих предмета. Демонстратори су одговарали на питања знатижељних посетилаца и експериментима покушали да школске предмете учине занимљивијим.Омиљена научна забава многих посетилаца била је како направити електричну струју уз помоћ јабука, ексера и жица.Такође је било доста занимљивог садржаја из биологије, где су се могли видети модели грађе уха, али и упознати са стањем у којем се налази планета Земља, као и начинима на које можемо да је спасемо и сачувамо за будућност.Без страха од зубара, посетиоци су могли да науче као да негују и поправљају зубе, али и како се прави пиротски ћилим, како нам биљке помажу у стварању кисеоника, како изгледа животни пут једне капљице кише и како спој бактерије и млека даје чудесан напитак звани јогурт.

Фестивал науке је , сасвим сигурно, оправдао очекивања посетилаца и на најбољи начин представио знања из различитих научних дисциплина и то свима, без обзира на године и образовање.

За новинарску секцију

Дуња Ђорђевић    VII 5