Дружење са полицајцима

Published: Friday, 28 November 2014

Од 19. до 21. новембра 2014. године , ученици петог разреда Основне школе «8. септембар» су имали прилике да

се упознају са људима из полиције који су им одржали предавање на тему Безбедно одрастање у трпезарији школе.

Полицајци су нас саветовали како да се заштитимо у свакодневном животу. Објаснили су нам које су њихове дужности, какве униформе носе и које ствари користе приликом обављања свог посла. Такође смо говорили и о насиљу и о дроги.Објаснили су нам како дрога може да уништи нечији живот, показали нам како изгледају људи који користе наркотике и упозорили нас да то никада не покушамо.На крају смо обновили саобраћајна правила, која смо сви већ знали.

После предавања, обогаћени новим сазнањима , отишли смо на часове редовне наставе.

За новинарску секцију старијих разреда

Тара Вучић V 3

Policija