Активности у оквиру Дечје едеље у Основној Школи „8.септембар“

Published: Thursday, 16 October 2014

У понедељак,6.10.2014.године почетак првог часа у првој и другој смени посвећен је подсећању на докуменат Конвенције о правима детета.Ученици 4.разреда су прочитали рецитал о дечјим правима.

Од понедељка до среде у школи је

спроведена хуманитарно –сабирна акција Деца деци. Ученици од 1. до 8.разреда доносили су школски прибор како би помогли деци којој је та врста помоћи неопходна.

1. 10.у ОШ „8.септембар“у 11часова у школској библиотеци одржан је „Весели час“.Овим часом промовисано је право на образовање и савремени начин учења. Ученици млађих разреда (4.) по први пут су били у прилици да у процесу стицања знања и учења користе интерактивну таблу. Како ове године Дечја недеља посвећује посебну пажњу оснаживању породице и подстицање климе за оснаживање права сваког детета да одраста у породичном окружењу,тема одржаног часа је „Породица“. Реализатори активности су наставница енглеског језика Сташа Пешић Миланов, наставница информатике Оливера Веселиновићи ученици 4.разреда.Овом приликом позвали смо ученике 4.разреда осталих основних школа у граду са својим наставницима енглеског језика или учитељима да присуствују догађају.

У четвртак ,9.10.у току 4.часа дружили су се ученици 3.и 1. разреда у својим учионицама.Ученици 3.разреда су припремили пригодан програм и приказали га својим другарима 1.разреда.Дружење се завршило заједничком активношћу.

Поводом Дечје недеље у петак,10.10.у 12 часова одржано је дружење са песникињом Вером  Цветановић .Дружењу су присуствовали ученици млађих и старијих разреда са својим наставницима и учитељима.Ученици су читали своје,али и  рецитовали песме Вере Цветановић .Песникиња  је на занимљив и интересантан начин говорила о својим песмама и одговарала на сва питања ученика.

У Дечјој недељи награђени ученички радови на ликовном и литералном темату на тему ове Дечје недеље „Свако дете срећног лица чини једна породица“примили су награду на књижевној вечери у петак,10.10.у 19 часова у ОШ „Вук Караџић“.Награђени ученици су , за литерарне радове :Голубовић Милица III-3,

Николић Алекса IV-5,Тара Вучић V-3 и Александра Денковић VII-4 ;за ликовне радове:Даница АлексићII-1,Стефан ЋирићIII-3,Петар Лилић V-3, Анђела Ранчић V-4,Видановић Сашка VI-2 и Јелена Мијалковић VIII-4.

Учитељица Драгана Мадић

Дечија недеља