ПРИПРЕМНИ ПРЕДШКОЛСКИ ПРОГРАМ

Published: Monday, 04 July 2022

Електронска пријава: КЛИКНИТЕ ОВДЕ.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Published: Thursday, 21 April 2022

Припремни предшколски програм

Published: Monday, 07 March 2022

Поштовани родитељи,

Основна школа “8. септембар“ Вас, са задовољством, обавештава да почиње са спровођењем припремног предшколског програма који је у процесу верификације од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Реализација предшколског програма почиње од септембра школске 2022/2023.године.

Припремни предшколски програм намењен је деци која су рођена у периоду од 1. марта 2016. до 28. фебруара 2017.године са територије града Пирота.

Припремни програм прописало је  Министарство просвете и његова реализација je иста и при основним школама и при вртићима.  Ако сте већ одлучили у коју ће школу Ваше дете ићи, ми Вам препоручујемо да припремни предшколски програм похађа баш у тој школи.

Предност предшколског програма у оквиру основне школе је то што се на овај начин дете постепено навикава на нову средину, наставнике, школу. Тако ће у први разред кренути већ адаптирано на школску средину, знатно растерећеније. То ће знатно олакшати сналажење и привикавање на школу.

У безбедном окружењу и новом простору, опремљеном савременим дидактичким материјалима, оствариваће се основни циљеви и задаци васпитно-образовног рада у години пред полазак у школу.

Начин пријаве за припремни предшколски програм:

• Лично у школи, сваког радног дана у периоду од 08 - 19 часова
  • Позивом на број 010/345 -211
  • Електронска пријава: КЛИКНИТЕ ОВДЕ.

„Знањем до звезда”

Published: Friday, 25 February 2022

Основна школа „8. септембар” је место пуно љубави и топлине где деца стичу знање и лепо васпитање.

То је дом ђака, учитеља и наставника у коме уз међусобну подршку и подстицај деца стижу до својих „звезда”.

Врата школе су отворена. Хајде да је заједно обиђемо!

Чекамо нове звезде!!!

План рада у одељењу 6/2

Published: Friday, 17 September 2021

ОБАВЕШТЕЊЕ

Published: Sunday, 29 August 2021

Свечани пријем и представа за ученике првог разреда
биће одржана у среду, 01.09.2021.год., у 9 часова на
отвореној позорници у школском дворишту.
Прозивка ученика петог разреда и њихово

распоређивање по одељењима биће одржано у среду,
01.09.2021.год., у 13 часова, такође у школском
дворишту, испред улаза за старије разреде.

Свим ученицима школе желимо срећан почетак нове

школске године!

Републичко такмичењe у знању француског језика

Published: Friday, 04 June 2021

На Републичком такмичењу у знању страних језика, које одржано 30.5.2021. у Борчи, ученица
Анђела Јанићијев VIII1, пласирала се на усмени део такмичења у знању француског језика ,
међу петнаест најбољих ученика у држави. Њен ментор је наставница Ивана Панчић Тошић.
Честитамо.

Read more: Републичко такмичењe у знању француског језика