Излет ученика старијих разреда

Published: Saturday, 11 October 2014

Сваке године у школама се организују излети. Иако је време било врло променљиво и стално је падала киша успели смо да уграбимо један диван дан и проведемо

га у Дивљани крај Беле Паланке.

Тог јутра журили смо у школу узбуђено и са осмехом  на лицу.Тек када смо сви били на окупу ушли смо у аутобусе. Десет аутобуса је кренуло, а пут је био занимљив и кратак. Дивљана је дивна. Око нас су бескрајне ливаде, разноврсно дрвеће, у ваздуху се осећа свежина и све је испуњено чудном срећом. Трава је сочна , зелена и препуна инсеката. Личили су на веселу децу која трчкарају и играју се.Одморили смо се и одмах прионули на игру.Играо се фудбал, кошарка, тенис а игри су се прикључили и наставници. Правили смо бункере, сакупљали кестење, проучавали и посматрали биљни и животињски свет.

Део времена смо провели у оближњем манастиру. Посматрали смо иконе , било је прелепо.

Нисмо ни приметили како је време брзо прошло. Нико није желео да иде кући.Умор смо осетили тек кад смо ушли у аутобусе.Сећаћемо се предивног дана проведеног на излету.

За новинарску секцију старијих разреда

Тара Вучић V 3

Излет ученика старијих разреда